TELEFONY ZAUFANIA HIV/AIDS
22 692 82 26*
* od pn. 9.00 do pt. 21.00 z wył. dni ustawowo wolnych od pracy.
801 888 448*
* płatne za 1. min. połączenia

HIV/AIDS

Informacje dla osób HIV+

Portal dla osób żyjących z HIV i ich bliskich www.leczhiv.pl.

Od 2012 r. działa nowy portal dla osób żyjących z HIV i ich bliskich www.leczhiv.pl. Spełnia on rolę Wirtualnego Punktu Pomocy dla osób żyjących z HIV. Bezpłatnych odpowiedzi na zadane e-mailem pytania udzielają: profesjonalny edukator, psycholog i prawnik współpracujący z Fundacją Edukacji Społecznej.

Leki antyretrowirusowe zapobiegają przejściu zakażenia w pełnoobjawowe AIDS. Te leki przyjmuje w Polsce ponad 6 tysięcy osób. Jednak wiele seropozytywnych osób nie kontaktuje się z lekarzami chorób zakaźnych, a przecież dzięki nowoczesnym lekom z HIV można normalnie żyć, pracować, mieć zdrowe dzieci. Niestety, nie wszyscy o tym wiedzą. Z myślą o osobach, które żyją z HIV, ale nie mają komu zadać trudnych i ważnych pytań, powstała strona www.leczhiv.pl.

 
Osoby zakażone HIV otrzymują w Polsce bezpłatnie leki antyretrowirusowe, które Krajowe Centrum ds. AIDS kupuje z budżetu Ministra Zdrowia. Jednak osoby żyjące z wirusem często mają pytania, które nie dotyczą samej terapii. Pytania internautów zadawane przez Wirtualny Punkt Pomocy trafiają do psychologa, prawnika i edukatora Fundacji Edukacji Społecznej. Specjaliści odpowiadają na nie w ciągu 72 godzin.

Aby zadać pytanie, trzeba wypełnić jedną z umieszczonych na stronie anonimowych ankiet – dla osób zakażonych przyjmujących lub nieprzyjmujących leków antyretrowirusowych.

Krajowe Centrum ds. AIDS udzielilo portalowi swego patronatu.

wprowadzono: 22.11.2012

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra ZdrowiaWszystkie prawa zastrzeżone 2017